top of page
73f227be74e6297c8c299947794e96db.jpg

ЕНДОСКОПІЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ЛОР-ОРГАНІВ

Ендоскопія ЛОР-органів не вимагає спеціальної підготовки та займає не більше 10-15 хвилин часу.
Дослідження проводиться у кабінеті ЛОР-лікаря. Пацієнт сидить у кріслі обличчям до лікаря. Обстеження безболісне та нешкідливе. При підвищеній чутливості слизової оболонки може виконуватись поверхнева аерозольна анестезія слизової оболонки. Перед початком дослідження виконується туалет носа, потім вводиться ендоскоп одну з половин носа. Спочатку виконується загальний огляд напередодні носа та загального носового ходу, оцінка стану слизової оболонки, її патологічні зміни, наявність утворень, особливості судинного малюнка. Потім ендоскоп переміщається до середньої носової раковини та проводиться огляд середньої носової раковини та середнього носового ходу. Далі ендоскоп переміщають до носоглотки, задніх кінців нижньої носової раковини. Проводиться огляд носоглотки, усть слухової труби, соусть клиноподібної пазухи. При необхідності можна оглянути відділи верхніх дихальних шляхів: ротоглотку, гортань. При огляді оцінюється форма та стан надгортанника, язичної мигдалини, досліджується функція, стан та наявність патологічних утворень на голосових складках, область грушоподібних синусів та входу в стравохід. Ендоскопія незамінна при диференціальній діагностиці ЛОР-захворювань. Вона широко застосовується у педіатричній практиці для діагностики збільшення аденоїдів. Метод замінює рентгенологічне дослідження, виключаючи променеве навантаження на зростаючий організм дитини, дозволяє оцінити розміри аденоїдних розростань, їх розташування, стан, наявність виділення. В даний час протипоказань до ендоскопічних досліджень практично немає.
Ендоскопічне дослідження ЛОР-органів є сучасним, високоефективним та абсолютно нешкідливим для організму методом обстеження.

ЭНДОСКОПИЧЕСКОЕ ОБСЛЕДОВАНИЕ ЛОР-ОРГАНОВ
UnaSource-_-Blog-Otolaryngology-featured-image-1034985844-scaled.jpg

ПРОМИВАННЯ ЛАКУН МИГДАЛИН КАНЮЛІВ РОЗЧИНАМИ АНТИСЕПТИКІВ

Основне показання для процедури - наявність гнійного вмісту в лакунах, що буває при хронічному тонзиліті. Справа в тому, що гнійні пробки настільки щільні, що навіть при натисканні не можуть повністю вийти з заглиблень із звивистими ходами. Крім того, механічне видалення гною призводить до травмування лімфоїдної тканини, що тільки посилює запальний процес. Системні антибактеріальні препарати, що знищили інфекцію, також не здатні розчинити та вивести продукти розпаду бактерій. У зв'язку з цим промивання лакун обох піднебінних мигдаликів — єдиний спосіб повністю очистити ковтку від уповільненого інфекційного процесу.
Метод промивання лакун мигдалин (розроблений Білоголовим Н.В. та Єрмолаєвим В.Г.). Під контролем зору по черзі через кожну лакуну вводиться спеціальна тонка канюля, з'єднана зі шприцем, і під тиском антисептичним розчином вимивають вміст лакун. Промивають, як правило, 2-3 крипти верхнього полюса мигдалини. Ці крипти своїми відгалуженнями зазвичай пов'язані з іншими, тому відбувається промивання та дренування багатьох крипт. Курс лікування складається з 10 промивань, що проводяться через день.
Промивання розчинами антибіотиків немає переваг, а негативного їх впливу не можна уникнути, тому недоцільно вводити в крипти антибіотики. Основний ефект виявляється чисто механічним вимиванням вмісту лакун і відновленням їх дренуючої функції.

ПРОМЫВАНИЕ ЛАКУН МИНДАЛИН КАНЮЛЕЙ РАСТВОРАМИ АНТИСЕПТИКОВ
pexels-chokniti-khongchum-2280549.jpg

​ПРОМИВАННЯ НОСУ ПО ПРОЄТЦЮ (КУКУШКА)

Як проходить промивання

Пацієнт лягає на кушетку або крісло і закидає голову назад на 45 градусів. Лікар одну ніздрю повільно вводить лікарські препарати. Одночасно з іншої ніздрі вакуумним апаратом відсмоктує гній та слиз. Потім такі ж маніпуляції проводять для іншої ніздрі.
Від пацієнта потрібно лежати спокійно, не крутити головою, не нервувати та повторювати фразу «ку-ку». Повний курс на лікування хвороб носа з допомогою такого промивання становить 5-7 процедур. Одна процедура триває близько 5-10 хвилин. При правильному її виконанні пацієнт не відчуває болю. Єдине неприємне відчуття – присмак ліків у роті.

ПРОМЫВАНИЕ НОСА ПО ПРОЕТЦУ (КУКУШКА)
f4d8436b51d9a1af45d0431ee1df5d50.jpg

ЛАЗЕРОТЕРАПІЯ

​Лазеротерапія – один із наукомістких методів фізіотерапевтичного лікування. Його дія ґрунтується на застосуванні оптичного лазерного випромінювання. На відміну більшості джерел світла, лазерний налаштовується на конкретні довжини хвиль. Лазери можуть використовуватися для багатьох медичних цілей, і оскільки лазерний промінь малий і точний, він дозволяє медичним працівникам безпечно обробляти тканину, не пошкоджуючи нічого довкола.

ЛАЗЕРОТЕРАПИЯ
VF.png

Ультразвукова дія (вітафон)

Апарат віброакустичний Вітафон – це портативний апарат для проведення сеансів місцевої віброакустичної терапії.
Незважаючи на те, що перший віброакустичний апарат був випущений ще далекого 1994 року, більшості людей про такий вид лікування практично нічого не відомо. В наші дні віброакустична терапія, як і раніше, залишається інновацією. Незвичайний як сам метод лікування - а й підхід до проблеми хвороби. Новий науковий напрямок під назвою мікробіомеханіка вважає, що всі хвороби викликані нестачею енергетичних біоресурсів: природних для організму частот. Через це клітини певного органу або тканини недоотримують харчування. Внаслідок чого руйнуються у підвищеному обсязі.
Тому слід, що треба боротися з причиною хвороби, а не з її наслідками, тобто симптомами. Віброакустична терапія покликана повністю заповнити у хворих тканинах людського організму нестачу біологічних мікровібрацій. І цим створити всі необхідні умови для одужання.

​Ультразвуковое воздействие (витафон)
8e177a9745788a4cc388f0bcbb723701.jpg

Катетеризація та продування слухової труби

Катетеризація слухових труб з продуванням – ефективний метод лікування негнійних захворювань слухових труб. Процедура полягає в тому, що в порожнину носа вводять трубку з лійкою на одному кінці (катетер). Трубку просувають до глоточного отвору труби. Після введення катетера на один його кінець надягають гумову грушу, через яку в слухову трубу вводять ліки або здійснюється продування труби. 
Показання. Маніпуляція дозволяє ефективно виліковувати запальні захворювання, відновлювати прохідність слухової труби та вирівнювати знижений тиск у барабанній порожнині.
  Підготовка до проведення маніпуляції не потрібна.
 

Катетеризация и продувание слуховой трубы
21.png

Парамеатальна блокада

Парамеатальне запровадження препарату (анестетика) проводиться через завушну складку. Перед проведенням ін'єкції в завушній ділянці лор-лікар збирає анамнез хворого, щоб з'ясувати наявність або відсутність алергічних реакцій на анестетик, що використовується. Довгий час оториноларингологи як анестетик використовували тільки новокаїн, тому за процедурою міцно закріпилася назва новокаїнової блокади. Хоча зараз в арсеналі лор – лікаря є й інші лікарські препарати. Часто в лікарський розчин додають протизапальні та антибактеріальні засоби.

Процедура легко переноситься пацієнтом, і після неї хворий відразу відчуває полегшення.

Парамеатальная блокада
1dd41d735880e47bc40a2e8f6549a5e6.jpg

Інгаляція лікарських засобів

Інгаляція - метод введення лікарських засобів, заснований на вдиханні газу, пари або диму. Інгаляція буває природною (на курортах, у лісі) та штучною, із застосуванням спеціальних пристроїв-розпилювачів-інгаляторів.

Інгаляційна терапія в даний час набуває все більшого значення в лікуванні захворювань органів дихання. Це оптимальний спосіб доставки лікарських препаратів безпосередньо в дихальні шляхи, що дає більш високий терапевтичний ефект і сприяє якнайшвидшому усунення симптомів і зменшення тяжкості захворювань.

Інгаляційна терапія захворювань дихальних шляхів застосовувалася ще в давнину. У працях Галена, Гіппократа та ін. описано методики інгаляцій ментолу, евкаліпту та ін. лікарських речовин. Лікарські засоби подаються при інгаляції у вигляді аерозолів.

Ингаляция лекарственных средств
884bcc4e888461db1206da389e276ac2.jpg

Тонзиллор МН

Це ультразвуковий низькочастотний оториноларингологічний апарат для хірургічного та консервативного лікування захворювань ЛОР-органів. У нашій клініці проводиться консервативне лікування.

Лікування хронічного тонзиліту і фарингіту полягає у вакуумному чищенні та промиванні мигдалин за допомогою низькочастотного ультразвуку, з подальшим введенням у них лікарських препаратів за допомогою фонофорезу.

Тонзиллор МН
p562796v1920x1080s0.jpg

Промивання вух

Вся процедура полягає в тому, що пацієнт повертається до лікаря хворим вухом і тримає під ним лоток, куди з юшка стікатиме рідина (тепла вода або фізрозчин), введена спеціальним шприцем на задню стінку вуха. Це дозволяє уникнути випадкового травмування барабанної перетинки та безперешкодно видалити сірчану пробку, гній або дрібне стороннє тіло.

У більшості випадків одного сеансу цілком достатньо, проте за наявності застарілих пробок або сильних нагноєнь лікар призначає пацієнту спеціальні вушні краплі, що розм'якшують, при цьому під час лікування бажано рідше носити слухові апарати. Купити засіб сьогодні можна у будь-якій найближчій аптеці. Зазвичай призначаються содово-гліцеринові краплі чи перекис водню. Якщо після них у людини відзначається погіршення слуху, це можна розцінювати, як позитивну ознаку - розм'якшений затор закупорює слуховий прохід і його легко витягти.

Промывание ушей
PH7_7171_1_2x.png

Продування вух по Політцеру

Прилад Політцера є гумовою грушею з трубкою, куди вставляють наконечники овальної форми різного розміру. Лікар вводить його в ніс, акуратно стискаючи пальцями, щоб унеможливити вихід повітря назовні. Пацієнт у своїй ковтає чи вимовляє запропоновані йому слова. Груша стискається одночасно з словами, таким чином, повітря проникає через носоглотку в євстахієву трубу, а потім в барабанну порожнину.

Лікар веде прослуховування через отоскоп, вставляючи один його наконечник у вухо пацієнта, а інший собі.

Курс процедур продування призначають паралельно із медикаментозним лікуванням. Досягти ефективного результату можна лише за комплексної терапії.

Якорь 1
Продувание ушей по Политцеру
bottom of page